Türk Matik

Çamaşır Deterjanı Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çamaşır deterjanı

Türkiye’nin yerli çamaşır deterjanı markası, Türkmatik, çamaşır deterjanı seçerken ürünün yerli olmasına dikkat edilmesinin önemli bir unsur olduğunu belirtiyor.

Çamaşır deterjanı seçerken beklentiler genellikle aynı olur. Leke çıkarma konusundaki başarısı, yıkama sayısına göre leke çıkarma oranı, kıyafetlere zarar vermemesi, hesaplı olması, yerli bir deterjan markası olması gibi faktörler deterjan seçimlerini etkilemektedir.

Çamaşır makinesi için bulunan deterjanlar toz ve sıvı formlar olarak ikiye ayrılır. İkisinden de olan beklenti en hızlı ve kolay şekilde lekeleri çıkararak hesaplı olmasıdır. Markadan markaya göre değişen bu özellikler de seçimleri zorlaştırır.

Bütün bu istek ve ihtiyaçları giderebilecek bir çamaşır makinesi deterjanı markası bulmak ve aynı zamanda uygun fiyatlı çamaşır makinesi deterjanı olması neredeyse imkansız sayılır. Bütün bu isteklere ve ihtiyaçlara bakarak çamaşır makinesi deterjanı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır.

1- Çamaşır Türüne Göre Deterjan seçimi

Çamaşırın türüne göre

Çamaşır türüne göre deterjan seçiminin asıl amacı, kıyafetlerde kullanılan kumaşların çabuk eskimesini ya da yıpranmasını engellemektir. Farklı deterjan markaları, leke çıkarma özelliği yüksek olduğu için seçilmesinin yanında kumaşları yıpratarak lekeyi kazıdığı bilinir.

Bunun için çamaşır deterjanı seçiminde kumaş türlerine uygunluklarını da göz önünde bulundurmalısınız. Aksi halde birkaç yıkamadan sonra eskimiş kıyafetlerle karşılaşabilirsiniz.

2- Doğallık ve İçeriğinin Temizliği

Deterjanın içeriği

Kendiniz ve sevdikleriniz için kullanacağınız her türlü üründe aramanız gereken ilk kıstas temiz içerikli ürünler olmalıdır. Aşırı kimyasal kullanımı ya da fazla kimyasala maruz kalmak, zaman içerisinde ciddi sorunlara yol açmaktadır.

Çamaşır deterjanı seçiminde de buradan yola çıkmalısınız. Fazlaca kimyasal içeren ürünler zaman içerisinde maruz kalan kişiler üzerinde alerjik reaksiyon oluşturabilir. Cilt problemleri ve diğer alerji türlerine sebep olmaması için deterjan seçiminiz daha doğal içerikli ürünlerden yana olmalıdır.

3- Yerli Deterjan Markası ve Hesaplı Olması

Yerli deterjan markaları

Ev bütçesine uygun şekilde ve bütün aranan istek ve ihtiyaçları yerine getiren bir deterjan seçmeniz gerekiyor. Yerli deterjan markaları burada devreye girerek daha hesaplı bir alım gücü ortaya çıkarıyor. Aynı zamanda ulaşılabilirliğin kolay olması sebebiyle hemen hemen her yerde görebileceğiniz ürünler olması, ihtiyaç halinde ürün aramanızı gerektirmez.

4- Leke Çıkarma Gücü

Leke çıkarma

Çamaşır makinesi kullanımı ve deterjan kullanımının asıl amacı, lekeleri hızlı ve etkili biçimde yok etmesidir. Bunun için leke çıkarıcı özelliği en yüksek olan deterjan markalarına yönelmeniz gerekir. Tek yıkamada bütün lekelere çözüm olacak deterjan markası ne yazık ki yok denecek kadar az olsa da neyse ki bizim size bir önerimiz var. Türk Matik.

TürkMatik Nedir?

Türkmatik

Türkmatik, yerli bir toz deterjan markasıdır. En basit bileşenlerle oluşturulmuş içeriği, siz ve sevdikleriniz için olabilecek en temiz şekilde oluşturulmuştur. Lekeler üzerindeki tek yıkamada olan etkisi, leke çıkarma gücü olarak oldukça yüksektir. Diğer marka satışlarına göre daha uygun ve hesaplı şekilde ulaşabileceğiniz TürkMatik, bir deterjandan olan istek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için en uygun seçenektir.

Deterjan seçimi yaparken yukarıda saydıklarımıza dikkat etmekle birlikte bir de çamaşırınızın türüne uygun olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekir. Mesela gözalıcı temizlik için Türkmatik White, Türkmatik Color ve lekeli beyazlar için çamaşır suyu etkili Türkmatik Bleacher seçin. Çamaşırlarınızın uzun ömürlü olması için bu kriterlere özellikle dikkat etmenizi öneririz.

Türkmatik Nerede Üretiliyor?

Türkmatik Nerede Üretiliyor?

Türkiye’nin yerli deterjan markası Türkmatik, İstanbul, Tuzla Sanayii’nde üretilmektedir. Merkezi Trabzon/Arsin’de yer alan firma, Karadeniz bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye genelinde bayilik ağı olan ve yurtdışında 49 ülkeye ihracat yapan bir firmadır. Türkiye’nin yerli ve milli gururu olma yolunda emin adımlarla çalışmalarına devam eden ve yeni AR-GE çalışmaları ile kullanıcı odaklı sonuçlar oluşturmayı başarma yolunda ilerleyen Türkmatik, haklı gururunuz olacak.

Türkmatik Nereden Alınır?

Türkmatik Çamaşır Makinesi Deterjanları Nereden Alınır?

Üretimlerine tüm hızıyla devam eden ve geniş bayilik ağı hizmetleri ile Türkiye’nin tüm lokasyonlarında ağını oluşturma hedefi ile hareket eden Türkmatik çamaşır makinesi deterjan grubunu, marketlerden ve sanal pazaryerlerinden satın alabilirsiniz. Ekonomik fiyat, yüksek kalite ve çevre dostu üretimleri ile Türkiye’nin haklı gururu olmaya devam eden Türkmatik ile çamaşırlarınız uzun ömürlü olurken siz de temizliğin keyfini süreceksiniz…

Neden Türkmatik?

Deterjan ya da herhangi bir ürün seçerken geçerli nedenlerinizin olması gerekir değil mi? Türkmatik, Türkiye’nin yerli deterjan markası olup aktif enzimleri, çamaşırlarınızı korur. Mis kokusu ile çamaşırlarınızda bahar esintisini sağlayan Türkmatik çamaşır makinesi deterjanları ile uzun süre kalıcı koku hissini yakalayabilirsiniz.

Türkmatik, yıkamadaki kalitesi ile birlikte Türkiye’nin yerli deterjan markasıdır. Ülke ekonomisini kalkındırmak ve buna ek olarak yabancı menşeli ürünlerden sıyrılarak yerli üretim arayanlar için önemli bir kaynak olarak sunulan Türkmatik, hem çamaşırlarınızın dostu hem de vatanımızın dostu bir markadır.

Türkmatik çamaşır makinesi deterjanları, üretiminden son aşamasına kadar insan ve doğa güvenliğini koruma ilkesi ile hareket etmektedir. Doğanın tahrip olmasına karşın yürüttüğü çalışmaları ve doğa dostu ürünleri ile aradığınız tüm özellikleri bir arada barındıran marka ile hem kendinizi hem de doğayı güvence altına alırsınız.

Türkiye’nin yerli deterjan markası Türk Matik, “Artık lekeler düşünsün” sloganı ile hareket ederek ürettiği toz deterjanlarında kaliteyi esas alarak hareket etmektedir. Türkiye’deki yerli deterjan markaları arasında en yenisi olmasına karşın sunduğu kaliteli ürünleri ile kısa sürede beğeni toplamayı başaran Türkmatik ile artık çamaşırlarınızın ömrü daha uzun olacak.

ilginizi çekebilir: Kıyafet Katlama Teknikleri

Çamaşır Deterjanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Deterjanın kalitesi nasıl anlaşılır?

Deterjan kalitesini, en iyi durulamadan anlayabilirsiniz. Kaliteli deterjanın durulanması daha kolay olur.

İyi deterjan nasıl olmalıdır?

İyi çamaşır deterjanı, kireçli suda bile kolaylıkla eriyebilen deterjandır.

En iyi deterjan hangisidir?

En iyi deterjan, içerisindeki enzimler sayesinde yağları bile çözebilen deterjandır.