Türk Matik

Vişne – Kiraz Lekesi Nasıl Çıkar?

Vişne kiraz lekesi nasıl çıkar

Vişne lekesi üzerinde son derece etkili içeriğe sahip olan yerli deterjan markası Türkmatik, pratik şekilde lekeleri nasıl çıkartabileceğiniz konusunda sizlere bilgi sunuyor.

Vişne lekesi nasıl çıkar sorusu yaz mevsiminin de gelmesiyle sıkça cevap aranan sorulardan biri haline gelmiştir. Yazın vazgeçilmez meyveleri arasında yer alan kiraz ve vişne, damakta bıraktığı iz kadar çamaşırlarda da iz bırakır ve bunu hiç sevmeyiz. Vişne ve kira lekesi, en can sıkıcı lekelerden biridir. Peki, bu lekeleri çıkartmanın yolları nelerdir?

Güzel bir yaz mevsimi geçirmek için mevsimin meyvelerinden de yararlanmak gerekir. Ancak bazı meyveler, kıyafetlerde leke bıraktıkları için dikkatli tüketmek zorunda kalırız. Özellikle de tatil bölgesinde isek ve yanımızda yedek kıyafetimiz de yoksa çok daha temkinli davranmak zorunda kalırız.

Kiraz lekesi, çamaşırlardan en zor çıkan lekelerden biridir. Ancak yanınızda Türkmatik varsa, pek de dert etmenize gerek yok. Türk Matik, içerisindeki güçlü enzimler ile lekelerle derinden mücadele ederek çamaşırların ömrünü de kısaltmadan lekelerle derinden mücadele eder. Peki, kiraz ve vişne lekesi için yapılması gerekenler nelerdir, deterjan nasıl kullanılmalıdır, lekelere karşı kıyafetleri korumak ve temizleme nasıl olmalıdır? Tüm detayları bu yazımızda bulacaksınız.

ilginizi çekebilir: Çay ve Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetlerden Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetlerden Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?

Yaz sıcaklarından bunalıp şöyle meyve bahçelerinin olduğu bir yerde soluğu aldınız. Tam da “oh be!” diyecekken bir de ağaçların arasından dökülen meyvelerin çamaşırımızda leke bıraktığını görüyorsunuz. İşte, problem de burada başlıyor. Peki, kıyafetlerinize bulaşan vişne lekesi nasıl çıkar?

Vişne lekesi, pamuklu kıyafete dökülmüş ise biraz daha şanslı sayılabilirsiniz, çünkü pamuklu kıyafetlerden çıkartılması çok daha kolaydır.

Kıyafetinizin lekelenen kısmını bir kasenin üzerine serin ve iyice gerin. Daha sonra sıcak suyu, bir karış yukarıdan lekenin üzerine dökün. Leke taze iken bu şekilde yapmanız lekenin büyük ihtimalle geçmesini kolaylaştıracaktır. Peki, kurumuş vişne lekesi nasıl çıkar?

Kurumuş vişne lekesi de aynı şekilde çıkar ama bir işlem farkı ile… Yine kıyafetinizin lekeli bölümünü bir kasenin üzerinde gerdirip lastik bağlayarak sabitleyin. Daha sonra sıcak suya ilave olarak kıyafetiniz beyaz ise Türkmatik White deterjanı bir miktar kıyafetinize dökün.

Vişne lekesi renkli kıyafetlerinize bulamış ve uzun süre kaldığı için kurumuş ise yapmanız gereken en güzel şey yine kıyafetinizin lekeli bölümünü bir kase üzerinde sabitleyecek şekilde tutturun ve daha sonra  Türkmatik Color kıyafetinizin üzerine dökün ve 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra kıyafetinizi kısa programda çamaşır makinesinde yıkayın.

Etkili İçeriği ile Türkmatik

Etkili İçeriği ile Türkmatik

Kıyafetlerinizin ömrünü uzatmayı elbette istersiniz. Özellikle de severek giydiğiniz kıyafetlerde bunu daha fazla ararsınız. Ama kullandığınız deterjan kaliteli değilse, içeriği doğru şekilde tasarlanmamış ise kıyafetlerinizin ömrü kısalır. Kaliteli bir deterjan ile kıyafetlerinizi yıkamanız kesinlikle en doğru çözüm yöntemidir. Bunun için Türk Matik kullanarak, kıyafetlerinizin ömrünü uzatabilir, renkli kıyafetlerinizi ilk günkü gibi canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye’nin yerli deterjan markası Türk Matik, ISO 9001 standartlarına göre üretilmekte olup, teknik incelemeye tabii tutulmaktadır. Laboratuvar testlerinden hem beyazlarda hem de renklilerde başarılı olduğu kanıtlanan toz deterjanların kıyafetlerin ömrünü uzattığı da kullanıcıları tarafından bildirilmektedir.

Neden Türkmatik Kullanmalıyım?

Neden Türkmatik Kullanmalıyım?

Çamaşır deterjanı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bazı deterjanlar, çok güzel bir koku bırakır ancak temizlikte bu kadar mahir değillerdir. Çünkü üretimde dikkat edilen değerler ya eksik bırakılır ya da yeteri kadar üzerinde durulmaz. Türkmatik ise üretim aşamasından önce gerekli laboratuvar incelemeleri yapıldıktan sonra çamaşırlar için en iyi olacak şekilde tasarlanarak üretilmektedir.

Ülkemizde satılan çoğu deterjan, farklı menşeilerde üretilmektedir, yani yerli üretim değildir. Türk Matik, tamamen yerli bir üretim olup, üretim yeri İstanbul’dadır. Karadeniz bölgesinde başlayan bayilik çalışmalarında sona gelinmiş, en kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılmaya başlayacaktır. Yani Türkmatik’i tercih ederek yerel ekonomiye destek olabilir aynı zamanda çamaşırlarınıza hak ettiği değeri yerli deterjan ile sunarsınız.

Türkmatik Marketlerde Var mı?

Türkmatik Marketlerde Var mı?

Kısa bir süre önce üretime başlayan Türkmatik, hali hazırda Karadeniz bölgesinin birçok ilinde marketlerde satılmaktadır. Pek yakında www.turkmatik.com.tr üzerinden de sipariş edebileceğiniz ürünler, özenli bir şekilde paketlenerek adresinize teslim edilmeye başlayacak.

Türk Matik Kaliteli mi?

Türk Matik Kaliteli mi?

Türk Matik, üretim aşamasına gelinceye kadar birçok konuda Ar-Ge çalışması yapılmış, kadınların çamaşır temizliğinden ve deterjanlardan beklentilerinin neler olduğu araştırılmıştır. Piyasada satılan toz deterjanlar incelenerek eksik yönleri belirlenmiş ve Türk Matik’in içeriği bu eksikliklerin giderildiği şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılarından olumlu yorum alması da ayrıca Türkmatik kaliteli mi sorusuna yanıt verme için yeterli olacaktır.

Türkiye’nin yerli deterjan markası ile çamaşırlarınızın ömrünü uzatmanın keyfini sürerken çamaşırlarınıza dost, lekelere düşman bir çözüm arayışı içerisinde iseniz Türkmatik toz deterjanları ile tanışma zamanı geldi!

 

ilginizi çekebilir: Zorlu Çimen Lekesi Çıkarma Yöntemleri