Türk Matik

Türkiye’nin Yerli Deterjan Markası: Türkmatik

Kırışan Çamaşırlar Nasıl Açılır?

Yerli üretim, son dönemlerde hepimizin aradığı özelliklerden biridir. Kıyafetlerimizi yıkarken de yerli deterjan markası olmasına özen göstermemiz bundandır.

Farklı ülkelere bağımlı kalmak, ürünlerini tüketmek ve bunları yaparken de bir yandan “neden yerli deterjan markası az” diye hayıflanmaktan da geri durmayız. Aslında sitemimizde haklıyız. Çünkü piyasadaki deterjanlar, hem yerli değil hem de temizlik sonuçlarında istediğimiz sonuçları vermiyor. Peki, alternatif yerli deterjan markaları yok mu? Tabi ki var?

Türk Matik Karşınızda!

yerli deterjan

Uzun süren bir Ar-Ge çalışması sonucunda oluşturulan Türk Matik deterjan, Türkiye’nin yerli deterjan markası olarak kullanıcılarına sunuldu. İçeriğinin kalitesi, ambalajındaki tasarımı ve temizlik sonuçları ile kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Türkiye’nin yerli deterjan markası Türk Matik ile beyazlarda, renklilerde gönül rahatlığı ile mükemmel sonuçları bekleyebilirsiniz.

Türk Matik İçerik Değerleri

Türk Matik, sadece yerli deterjan markası olarak piyasaya sunulmadı. Aynı zamanda Türk milletinin gururu olarak da piyasaya sunuldu. Çünkü içerik bakımından segmentindeki diğer toz deterjan gruplarından çok daha kaliteli ve sonuçlar da buna göre daha kaliteli. Peki, Türk matik deterjan içerik değerleri kaliteli mi? İşte raporlarımız.

  BİLEŞİM% TEHLİKELER GÜVENLİK
Alkilbenzen sülfonat %8-15 Xn S22
Sodyum Karbonat %8-15 Xi S22,26
Sodyum Tuzları %25-40    
Sodyum Silikat <%5 Xi S26,28,37/39

Neden Yerli Deterjan?

Ülkemizin son yıllarda uluslararası alanda gösterdiği başarılarının taçlandırılabilmesi için, yatırımcıların da yerli ürünlere destek vermeleri ve yerli üretim alanında başarılı çalışmalara imza atmaları gerekir. Deterjan, günlük olarak en sık kullanılan ürünler arasında yer alır.

Kıyafetlerin temizliğinde, halıların temizliğinde ya da perdelerin temizliğinde hijyenik sonuçlar elde edebilmek için deterjan kullanımına ihtiyaç duyulur. Türk Matik, hem ülke değerlerini korumak hem de temizlikte yerli deterjan sunmak amacı ile geliştirilen bir projedir.

İlginizi Çekebilir: Kahve lekesi nasıl çıkar?

Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri olmasına rağmen çok kısıtlı yerli deterjan markalarının olması, insanların tercih seçeneklerini kısıtlamaya neden olmaktadır. Türkmatik ile aslında yerli deterjan markalarına yeni bir soluk getirmekle birlikte alternatif ve kaliteli deterjan seçeneğine de bir yenilik ekledik.

Yerli Deterjan Markaları Yeterli mi?

yerli deterjan markaları

Ülkemizde üretilen ve temizlik alanında sunulan yerli deterjan markaları, aslında kalite bakımından çıtayı yükseltmeyi başarıyorlar. Ancak tam anlamıyla bunu başarabildiklerini söylemek maalesef mümkün değil.

Özellikle kısa süreli televizyon kanallarında yapılan reklamlarla adını duyuran yerli deterjan markaları, başarı odaklı çıktıkları bu yolda azimli bir şekilde ilerleyebilirlerse gerçek anlamda Türkiye halkı ve devleti adına daha kaliteli işlere imza atmış sayılacaklar. Ama maalesef yerli deterjan markaları, bu anlamda üzerine düşeni yapmakta tam sonuç veremiyorlar.

Türkiye’nin yerli deterjan markası Türk Matik ise segmentindeki tüm yerli deterjan markalarından farklı olarak uzun soluklu bir çalışmaya imza atmak maksadı ile yola koyulmuş bir isimdir.

Yerli deterjan markaları ve insanların buna duydukları ihtiyaç nisbetinde sürekli olarak ürün içeriğinden ambalaj tasarımına, insanların ihtiyaç duydukları yeniliklere varıncaya kadar kendini geliştirmeye devam eden Türkmatik ailesi, kullanıcılarına sunduğu Türkmatik White, Türkmatik Color ve Türkmatik Bleacher ile temizlikte aranan kaliteyi en başarılı şekilde sunmaktadır.

“Temizlik” ile “Hijyen” aynı şey mi?

Temizlik ile hijyen aslında aynı şeyler değildir. Hijyen, temizliğin daha üst seviyesidir. Yani bir anlamda “insanın içine sinen temizliktir” de denilebilir. Kıyafetlerde de hijyen önemlidir.

Özellikle pandemi döneminde olduğumuz şu zamanlarda, kıyafetlerin temizliği kadar hijyenine de önem verilmelidir. Çünkü temizlenmiş bir kıyafette mikropların kalma ihtimali yüksektir fakat hijyenik bir kıyafette mikroplar kalmaz. Türkmatik aslında tam olarak temizlikten ötede hijyeni sunan bir markadır.

Türk Matik’i Diğer Deterjanlardan Farklı Kılan Ne?

Bir deterjan markası seçerken elbette insanlar öncelikle satın alacakları deterjanın farkını ya da farklarını öğrenmek isterler. Türkiye’nin yerli deterjan markaları arasında yer alan Türk Matik de tam bu noktada diğer deterjanlardan farkını ortaya komaktadır. Peki, bu farklar nelerdir?

  1. Türkmatik, yerli deterjan markaları arasında en yenisidir. Bu da toz deterjanlardaki eksikliklerin tamamlanmasını etkilemektedir.
  2. Yerli deterjan markaları arasında yer alması, ülke ekonomisine katkıda bulunmasını sağlamaktadır.
  3. Türk matik, üç farklı seçeneği ile; beyazlarda, renklilerde ve lekeli beyazlarda lekelerin kolaylıkla çıkmasını sağlamaktadır.
  4. Fiyat açısından da değerlendirildiğinde, Türk Matik toz deterjanları, diğer yerli deterjan markaları ile kıyaslanabilecek indirimli fiyatlara sahiptir.
  5. Türk Matik, temizlik ve hijyen noktasında ihtiyaç duyulan tüm detaylar incelenerek üretilmiştir.

Türk Matik Çamaşırlara Zarar Verir mi?

Yurtdışı menşeli toz deterjanlar, her ne kadar gözle görülür şekilde çamaşırlarınıza zarar vermese de içeriklerinde yer alan bazı enzimlerden dolayı çamaşırların ömrünü kısaltır. Türk Matik ise tüm bunlar düşünülerek tasarlanmış bir ürün olup çamaşırların ömrünü uzatan formüle sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Boya lekesi nasıl çıkar?

Türk Matik Nerelerde Satılıyor?

Türk Matik, Trabzon/Arsin merkezli olarak kurulmuş olup yakın dönemde tüm Türkiye’deki marketlerde yerini alacaktır. Aynı zamanda online kanallardan da gönül rahatlığı ile Türkiye’nin yerli deterjan markası Türkmatik ürünlerini sipariş edebilirsiniz.